Konjugation von masirati

  • Präsens von „masirati“

    Maskulin Feminin Neutrum
    ja masiram masiram masiram
    ti masiraš masiraš masiraš
    on/ona/ono masira masira masira
    mi masiramo masiramo masiramo
    vi masirate masirate masirate
    oni/one/ona masiraju masiraju masiraju
  • Perfekt von „masirati“

    Maskulin Feminin Neutrum
    ja sam masirao sam masirala -
    ti si masirao si masirala -
    on/ona/ono je masirao je masirala je masiralo
    mi smo masirali smo masirale -
    vi ste masirali ste masirale -
    oni/one/ona su masirali su masirale su masirala