Konjugation von izmijeniti

  • Präsens von „izmijeniti“

    Maskulin Feminin Neutrum
    ja izmijenim izmijenim izmijenim
    ti izmijeniš izmijeniš izmijeniš
    on/ona/ono izmijeni izmijeni izmijeni
    mi izmijenimo izmijenimo izmijenimo
    vi izmijenite izmijenite izmijenite
    oni/one/ona izmijene izmijene izmijene
  • Perfekt von „izmijeniti“

    Maskulin Feminin Neutrum
    ja sam izmijenio sam izmijenila -
    ti si izmijenio si izmijenila -
    on/ona/ono je izmijenio je izmijenila je izmijenilo
    mi smo izmijenili smo izmijenile -
    vi ste izmijenili ste izmijenile -
    oni/one/ona su izmijenili su izmijenile su izmijenila