Konjugation von izlomiti

  • Präsens von „izlomiti“

    Maskulin Feminin Neutrum
    ja izlomim izlomim izlomim
    ti izlomiš izlomiš izlomiš
    on/ona/ono izlomi izlomi izlomi
    mi izlomimo izlomimo izlomimo
    vi izlomite izlomite izlomite
    oni/one/ona izlome izlome izlome
  • Perfekt von „izlomiti“

    Maskulin Feminin Neutrum
    ja sam izlomio sam izlomila -
    ti si izlomio si izlomila -
    on/ona/ono je izlomio je izlomila je izlomilo
    mi smo izlomili smo izlomile -
    vi ste izlomili ste izlomile -
    oni/one/ona su izlomili su izlomile su izlomila