Konjugation von aklamirati

  • Präsens von „aklamirati“

    Maskulin Feminin Neutrum
    ja aklamiram aklamiram aklamiram
    ti aklamiraš aklamiraš aklamiraš
    on/ona/ono aklamira aklamira aklamira
    mi aklamiramo aklamiramo aklamiramo
    vi aklamirate aklamirate aklamirate
    oni/one/ona aklamirajju aklamirajju aklamirajju
  • Perfekt von „aklamirati“

    Maskulin Feminin Neutrum
    ja sam aklamirao sam aklamirala -
    ti si aklamirao si aklamirala -
    on/ona/ono je aklamirao je aklamirala je aklamiralo
    mi smo aklamirali smo aklamirale -
    vi ste aklamirali ste aklamirale -
    oni/one/ona su aklamirali su aklamirale su aklamirala